Pınar Çoruk

1974 senesinde İstanbul’da doğdu. Kültür Koleji ve Kadıköy Kız Lisesi’nde aldığı lise eğitiminin ardından 1996 yılında Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. “Önce İnsan” kavramına olan inancından ötürü İnsan Kaynakları alanında yine Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Üniversite yıllarında Opera ve Şan eğitimine Nuri Candaş’la devam eden Pınar Çoruk öğrenciliği sırasında  profesyonel olarak caz dinletilerinde vokal olarak yer aldı.

1998 yılında profesyonel iş yaşamına başlayan Pınar Çoruk uluslar arası firmalarda üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Liderlik üzerine eğitimler vermiş, ekibine ve gençlere koçluk ve mentorluk yapmıştır. Kişisel gelişim konuları her zaman önceliği olduğundan gözlem ve soru sorma yeteneklerini geliştirme şansını yakalamıştır. 2008 yılında “Usui Reiki ile tanışmış, 2010 yılında Reiki Master olmuştur. 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi’nden “Yaşam Koçluğu”, “NLP Master Uygulayıcı” sertifikalarını almış ve 2019 yılında Mindfulness Modern programı ile tanışmıştır.

Pınar Çoruk’un meditasyon ve mindfulness üzerine farklı kurumlardan sertifikaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

Complimentary Therapists Accredited Association onaylı bir kurum olan The Priority Academy’den “Meditasyon Uygulayıcısı ve Eğitmeni sertifikası

Mindfulness Based Therapies UK (MBTUK)’den MBSR katılımcı sertifikası

KEW Training Academy’den Dr. Karen E. Wells tarafından verilmiş Complementary Therapists Accredited Association onaylı Meditasyon katılımcı sertifikası

 

Mindfulness kavramını tüm dünyaya yaymayı ve bu alanda eğitmen yetiştirmeyi hedefleyen uluslararası konsorsiyum “Mindfulness Alliance”’ın da sertifikalı eğitmenlerinden olan Pınar Çoruk halen Mindfulness Eğitmeni olarak eğitim vermeye ve farkındalığı artırmaya eşlik etmeye devam etmektedir.