1967 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta okul dönemlerini Ankara’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimini takiben, aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri’nde lisans üstü eğitimini tamamladı.

1995-2002 tarihleri arasında farklı sivil toplum kuruluşlarında, Avrupa birliği projelerinin başvuru, uygulama ve değerlendirme aşamalarında proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu alandaki ilgi alanları, sağlık, kadın hakları, yerel yönetim ve yönetişim, eğitim gibi konular oldu.

2006-2011 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü’nde psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır. 2012 yılı itibariyle kurucusu olduğu Nev-i Therapia Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde danışmanlık, eğitim çalışmalarına 2019 itibariyle birOda Psikolojik Danışmanlık da devam etmektedir.

Felsefe ve Psikoloji Uygulamaları derneği kurucusu ve eş başkanıdır.

Danışmanlık uygulamalarındaki mesleki gelişimi için 2009-2011 yılları arasında NewYork Masterson Institute başkanı Dr. Judith Pearson dan süpervizyon almıştır.

Psikologlar Derneği üyesi olan Varol, aynı zamanda Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin 2011 yılı sonuna kadar yönetim kurulunda genel sekreterlik görevini yürütmüştür. Halen üye olarak dernek çalışmalarına devam etmektedir.

Şiir, deneme yazmak, fotoğraf çekmek, tasarım ilgi alanları arasındadır.

 

İLETİŞİM

birOda Psikolojik Danışmanlık

www.nevhanvarol.com

nev@nevtherapia.com

nevhanvarol@gmail.com

Bağdat Cad. Kazım Özalp Sok

Cumhuriyet Apt 38/7

Suadiye İSTANBUL