Gülyan Kabaş, eğitimini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamış olup, iş yaşamına çocuk ve ebeveyn odaklı psikolojik danışmanlık süreçleri ile başlamıştır. İnsan Kaynakları alanına yaptığı geçiş ile beraber otomotiv, insaat, FMCG gibi farklı sektörlerde işe alım, eğitim, performans yönetimi, kariyer ve ücret yönetimi gibi alanlarda hizmet vermiştir.

Birçok kuruluşta İnsan Kaynakları süreçlerinin stratejik yapılanmasında çeşitli projeler yürütmüştür. 2013 yılında Koçluk alanına olan ilgisini aldığı eğitimler ile pekiştirmiştir. Gerek görev aldığı kurumlarda gerek farklı kurum ve üniversiteler bünyesinde verdiği eğitimler kişisel gelişim, iş yaşamı, değişim yönetimi ve insan kaynakları alt başlıkları üzerinde ilerlemektedir.  Halen Simit  Sarayı’nda globalde 25 ülkeden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü görevine devam etmektedir. 2019 yılında Dr.Yaprak Baran Tecir ile Olimpos Yayınlarından beraber çıkardığı “Güçlü Soru Sorma Sanatı” ve “Kendini İfade Etmenin 125 Yolu” isimli  kitaplar raflarda yerini almıştır.

“Ömür boyu öğrenen ve paylaşan olma” misyonu ile kurumsal ve bireysel çapta koç, eğitmen, insan kaynakları profesyoneli, psikolojik danışman ve yazar olarak hizmet etmektedir.