İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi (116) ve yılı Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler mezunudur. Yüksek Lisansını Okan Üniversitesinde “İnsan kaynakları Yönetimi “ konusunda tezli olarak yapmıştır. Tez konusu ”İşe alım sürecinde sosyal medya ile dijital ortamların Y kuşağına etkisi ve İnsan Kaynakları yönetiminin beklentileriyle karşılaştırılmalı analizi “ dir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir FA Koç Akademi-The Coaching Institute’de AC ve ICF onaylı Yaşam, Yönetici, Kariyer & Kurumsal Koçluk eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında uluslararası sınavları kazanarak International Coaching Federation / ACC onaylı akredite koç olmuştur
Sandoz, Total Oil, Kale Gurubu(Kale Eksport) Teklas, Tatil.com, Plato MYO , Okan Üniversitesi gibi çeşitli kuruluş ve sektörlerde 30 yıllık İdari İşler ve İnsan Kaynakları Yönetimi tecrübesi vardır. İnsan kaynakları Sistem kurma çalışmaları dışında 2010 yılından itibaren istihdam, seçme yerleştirme, koçluk ve eğitim danışmanlığı çalışmalarına yönelmiştir . Halen İnsan Kaynakları Sistem ve İşe Alım Danışmanı , Eğitmen, Koç olarak çalışmalarına devam etmektedir.
İstanbul Üniversitesi’nde BESYO ‘da Kariyer Planlama ve Geliştirme dersleri dışında Şişli MYO ve Netkent Üniversitesinde yeni mezun öğrencilere “içten işe yolculuk” “kariyer sohbetleri” adı altında semineler vermektedir Yaratıcı yazarlık , Senaryo Fitoterapi, Masal Terapisi ve Biyometrik Yüz okuma konusunda eğitimlerine devam etmektedir.

https://www.linkedin.com/in/berna-bayburt-g%C3%BCrsel-546b3614/