Esin Sungur Nisan Marka Yönetimi kurucusu

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümü mezunu olan Esin Sungur, meslek hayatına Boyut Yayınları’nda muhabir olarak başladı. Kısa süre sonra Sabah Dergi Grubu’na geçti. Dergicilik kariyerini sürdürürken bir yandan çeviri yapıyordu. İnkılap, Agora, Everest gibi yayınevleri için edebiyat eserleri çevirdi. Gazetecilik döneminin ardından, iletişimin farklı bir alanı olan iletişim ve marka danışmanlık ajanslarından Ogily ve Excel Hill & Knowlton’da stratejik planlamacı ve kreatif metin yazarı olarak çalıştı.

2009 yılında turizm sektörüne girdi. 2012 yılına kadar tarihi Pera Palas otelinin relansmanında Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak yer aldı. Ardından Kapadokya-Uçhisar’da bulunan ve bugün dünyanın en iyi butik otelleri arasında ilk 10’da gösterilen argos in Cappadocia’da Satış ve Pazarlama’dan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Markanın ulusal ve uluslararası konumlaması, stratejik pazarlama planı ve hedef kitle/segmentasyon çalışmalarını yürüttü. 2014 yılında Raffles otel zincirinin dünyadaki 8.oteli olan Raffles Istanbul’un açılış ekibinde iletişim departmanında görev aldı. 2019 yılında markalaşma ve pazarlama iletişimine odaklanan kendi şirketi Nisan İletişim & Marka Yönetimi’ni kurmadan önce, Fairmont Quasar İstanbul’da Pazarlama Direktörü olarak 3 yıl görev yaptı. Şirketin Fransız turizm devi Accor tarafından satın alınmasıyla, markaların birleşme dönemini yönetti.

Görev yaptığı tüm turizm markalarında kurumsal kimliğin oluşturulması, restoran konsept ve markalarının yaratılması ve iletişim süreçlerini yürüten Esin Sungur, aynı zamanda Mutfak Dostları Derneği Genel Sekreteridir ve daha önce ders verdiği çeşitli kurumların yanında, halen Vatel Turizm ve Otelcilik Okulu’nda Turizm Pazarlaması dersleri vermektedir. Sungur aynı zamanda, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesidir.

Anasayfaya dön