ARABULUCULUK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİ

04 Aralık 2022 tarihinde yapılacak, 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı’ na yönelik Hazırlık Eğitimi kursumuzu sizlere sunuyoruz.

Bu kursumuzda ; Avukat M. Turgay Bilge eşliğinde; Arabulucu Kimdir? Arabuluculuğun aşamalarının gözden geçirilmesi, arabuluculuğun aşamaları: Hazırlık aşaması gibi temel konuları tekrar ederken ayrıca örnek soru çözümleri, geçmiş sınavlarda çıkmış soru çözümleri ile sınav pratiği yapacaksınız.

Kursumuz online-eşzamanlı eğitimdir.

AVUKAT M. TURGAY BİLGE KİMDİR?

1970 yılında Konya’da doğdu. 1988 yılında Konya Anadolu Lisesi (Konya Maarif Koleji)’nden, 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 – 2020 yılları arasında Konya Barosu, 2020 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapan Bilge, üç çocuk babasıdır.
 
Daha çok özel hukuk alanında yürüttüğü serbest avukatlık faaliyetleri kapsamında Yemen Tadhamon International Islamic Bank, Qatar Islamic Bank ve Dubai Islamic Bank Türkiye muhabir avukatlığı, Ditaş DOĞAN A.Ş., Finansbank A.Ş. , Şekerbank T.A.Ş. , T. Garanti Bankası A.Ş., Toros Tarım A. Ş.   Altaca Enerji A. Ş. ve Ova Un Fabrikası A. Ş. Gibi uluslararası ve ulusal düzeyde seçkin kurumların vekilliklerini üstlendi.
2002 – 2018 yılları arasında Konya Barosu Yönetim Kurulu üyeliği ve TBB delegeliği, 2009 – 2013 döneminde Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunan Bilge, 2013 – 2015 yılları arasında Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu üyeliği ve Adalet Bakanlığı Mülakat Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.
 
TBB yönetim kurulu üyesi ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu üyesi olarak arabuluculuğun kanunlaşması ve arabuluculuk kurumunun gelişmesine katkıları nedeniyle kendisine Türkiye’nin 1 sicil numaralı ilk arabulucusu olma onuru verildi.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu yönetim kurulu başkanlığı, başkan yardımcılığı ve genel sekreterliğinde bulundu. Türk Akreditasyon Kurumu Danışma Kurulu, Selçuklu İlçesi İnsan Hakları Kurulu, Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Ticaret Odası Hakem Heyeti, Vergi Takdir Komisyonu üyeliklerini yürüttü.
 
İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) yönetim kurulu üyeliği, Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) delegeliği yanında, Konya Maarif Kolejliler Derneği, Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği ve Konya Arabulucular Derneği’nin kuruculuğu ve başkanlığını, Konya Yumurta Üreticileri Tarımsal Birliği, Konya Briç İhtisas Kulübü ve Konya Demokrat Hukukçular Derneği kurucu üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Konya Şubesi Danışma Kurulu üyeliğini üstlendi. Halen Konya Sanayici ve İşadamları Derneği başkanlığını yürütmektedir.
ADD’de “Uluslararası Hukuk Açısından Türkiye’de İnsan Hakları ve Uluslararası Af Örgütü”, TÜSİAD Dünya Ticaret Örgütü ve AB’deki Gelişmeler Işığında 21. Yüzyılda Türkiye Tarımı Sempozyumunda “Türkiye Tarımının Karşı Karşıya Olduğu Temel Sorunlar”, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (UMAG) Adalet ve Demokrasi Haftasında “Hukuk Devleti Avukatın İşi”, İstanbul Üniversitesi 1. Arabuluculuk Hukuku “Arabuluculuk Kanunu Açısından Kamu Düzeni Kavramı” konulu sunumları yanında birçok ulusal ve uluslararası panel ve sempozyumda oturum başkanlığı yaptı.
Selçuk Üniversitesi HukukFakültesinde Kamu Hukuku ABD Uluslararası Hukuk Bilim Dalı dalında yüksek lisansını “BM Savaş Hukukunda Güncel Gelişmeler” konulu teziyle tamamlayan Bilge’nin, Özel Hukuk Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Bilim Dalında doktora öğrenimi tez aşamasında devam etmektedir.
 
Uluslararası hukuk alanında çeşitli hukuk yayınları ve 1. Körfez Savaşı sırasında alınan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarını İngilizceden çeviren ve TBB önceki Başkanı Av. V. Ahsen Coşar'la birlikte son çevirisi Felsefe Nedir? Marksist Bir Deneme (Howard Selsam) 2022 yılı başında yayımlanan Bilge, Medipol Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde uzlaştırmacılık, arabuluculuk ve uzman arabuluculuk eğitimleri yanında bazı iletişim fakülteleri ve fotoğraf sanatı derneklerinde temel fotoğraf eğitimi ve “Fotoğraf ve Etik” konulu sunumlarını vermeyi sürdürüyor.
 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ• Arabulucu Kimdir?
• Arabuluculuğun Aşamalarının Gözden Geçirilmesi
• Arabuluculuğun Aşamaları: Hazırlık Aşaması
• Arabuluculuğun Aşamaları: Başlangıç Aşaması
• Arabuluculuğun Aşamaları: İnceleme Aşaması
• Arabuluculuğun Aşamaları: Müzakere Aşaması
• Arabuluculuğun Aşamaları: Sonuç/Anlaşma Aşaması
• Uygulama Eğitimi
• Arabuluculuk Mevzuatı
• Arabuluculukta Etik
• Çatışma Teorisi
• Arabuluculuk Nedir?
• Örnek Soru Çözümleri
• Geçmiş Sınavlarda Çıkmış Soru Çözümleri ile sınav pratiği

EĞİTİM TARİHİ: 26 Kasım Cumartesi 2022 -27 Kasım Pazar 2022

SAATİ: 10.00 - 16.00

TOPLAM EĞİTİM SAATİ: 12

EĞİTİM ÜCRETİ:

Toplam eğitim 2 günden oluşacak ve 12 saat sürecektir. Aktif anlatım ve interaktif soru – cevap olacaktır.
Eğitim ücreti : 750 .-TL
Anlaşmalı kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı)
Kayıt olmak için : https://www.paytr.com/link/uqIwgqB
Ödemelerinizi kredi kartı ya da banka havalesi ile yapabilirsiniz.
Katlım ücretini havale ile ödemek isteyenler Üniversitemizin aşağıda belirtilen banka hesaplarına açıklama bölümüne Ad ve Soyadınız ile TC kimlik numarasını yazarak transfer yapabilirler.

Banka Bilgileri

Türkiye İş Bankası Küçükkaymaklı/KKTC şubesi
Hesap Adı: NETKENT ÜNİVERSİTESİ
IBAN: TR15 0006 4000 0016 8010 2531 89

RABULUCULUK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİ